توضیحات کامل :

پاورپوینت علت استرس بچه ها در مدرسه چیست

 

پاورپوینت علت استرس بچه ها در مدرسه چیست شامل 37 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

بیشتر پدر و مادران امروزی قبول دارند که تربیت کودک موضوعی پیچیده است و به آموزش‌های ضروری نیاز دارد.  کلید اصلی برای کنترل استرس کودکان آموزش مهارت‌های حل مسئله، برنامه‌ریزی و جرات ورزی است. در حقیقت اگر کودک بتواند به جای درگیر شدن در هیجانات منفی مسائل خود را با راهکارهای عملی و برنامه‌ریزی مناسب حل کند تا حد زیادی اضطراب‌های او کاهش خواهد یافت. هم‌چنین در بسیاری از موارد کودک از این مضطرب می‌شود که در محیط اجتماعی نظیر مدرسه نمی‌داند چه زمانی به درخواست دیگران "نه" بگوید. ناتوانی در رد کردن خواسته‌های نا به جای دیگران به میزان زیادی فشار و استرس را بر بچه‌ها تحمیل می‌کند. به همین منظور یادگیری مهارت جرات ورزی یا همان مهارت " نه" گفتن کمک بسیاری به آن‌ها خواهد کرد.

البته آموزش این مسائل به فرزندان همیشه آسان نیست و به مطالعه زیاد والدین و شرکت در جلسات مشاوره خانواده و کودک نیاز دارد. در ادامه در این مورد بیشتر آشنا خواهیم شد .

علت بروز استرس بچه ها در مدرسه چیست؟

 

تشخیص استرس در کودکان چندان آسان نیست.

هر انسانی با ۶ احساسِ اولیه‌

1.            ترس

2.            خشم

3.            غم

4.            شادی

5.            تعجب

6.            و عشق

پا به دنیا می نهد.

او هرگز حس هایی مثل: استرس، اضطراب، ارزشمندی، رقابت و… را در آغاز همراه با خود ندارد!!

این ما (والدین، جامعه، محیط، مدرسه، اطرافیان و…) هستیم که استرس را به بچه ها می دهیم و او را سست و شکننده می کنیم.

چگونه از بیرون کودک را تحتِ فشار می گذاریم تا از درون با استرس های مختلف دستُ پنجه نرم کند؟

پیش از خواندن ادامه‌ این مطلب کمی با خود فکر کنید